20 sty Nowotwory – naturalne wspomaganie leczenia. Nalewka
Nowotwory – naturalne wspomaganie leczenia.
Nowotwory wywołują różnorodne czynniki. Badania kliniczne i teoretyczne wykazały ich wieloźródłowy charakter, stąd różnorodność przypadków, różna budowa nowotworów i różny przebieg choroby. Niezwykle istotny jest stan organizmu gospodarza, predyspozycje, wiek, zdolności do regeneracji i odnowy. Mówi się, że coś jest genetyczne, co to oznacza? To jest właśnie ta predyspozycja genetyczna, co nie oznacza, że musimy mieć dany nowotwór, ponieważ np. nasza matka, czy babcia miała. Geny jeśli nie ulegną ekspresji, jeśli nie zostaną sprowokowane czynnikami środowiskowymi, złą dietą, może to być przeżyta trauma, to nie wystąpi u nas choroba nowotworowa.
Przyczyny powstawania nowotworów dzielą się na wewnątrz i zewnątrzustrojowe – środowiskowe. Każdy bodziec działający w określonych warunkach może wywołać proces nowotworowy. Czynniki zewnętrzne w 80% mogą odgrywać rolę w rozwoju nowotworów. Można je podzielić na fizyczne, chemiczne i biologiczne.
Czynniki fizyczne
- Promieniowanie jonizujące – lampy rentgenowskie, akceleratory, promieniowanie pierwiastków radioaktywnych.
- Promieniowanie ultrafioletowe.
Czynniki chemiczne
- Rakotwórcze pierwiastki chemiczne dostające się do żywności, powietrza, gleby.
- Odżywianie np. nadmiarem produktów wędzonych.
- Pochodne azotowe, barwniki i środki konserwujące produkty spożywcze.
- Palenie papierosów i alkoholizm.
- Wiele leków i preparatów hormonalnych – estrogeny.
Czynniki biologiczne
- Rola wirusów, bakterii i innych mikroorganizmów.
- Pasożyty jelitowe, które upośledzają pracę jelit a tym samym układ odpornościowy, który jest kluczowy w obronie przed procesami nowotworzenia. Pasożyty i inne patogeny tworzą stany zapalne, co z kolei tworzy kwaśne środowisko w którym powstają komórki nowotworowe.
Nalewka przeciwnowotworowa – wspomagająca leczenie nowotworów ale również zapobiegająca tworzeniu się nowotworów:
Składniki:
Do 7 litrowego słoja
- 300g – dzikiej róży
- 300g – żurawiny
- 5-6 cytryn umytych, pokroić drobno
- 300g imbiru ze skórką pokroić drobno
- 8 główek drobno pokrojonego czosnku polskiego
- 15 ostrych papryczek
- ½ szkl. Czerwonego pieprzu
- 50g propolisu
- 800g miodu polskiego eko
- 100g mniszka lekarskiego kwiatu
- 100g mniszka lekarskiego korzenia
- 100g kociego pazura – Vilcacora
Wszystko zalewamy 1 l spirytusu, odstawić na 5 – 6 tyg. Po tym czasie porcjami zmielić na jednolitą masę – forma dżemiku. 1 łyżeczkę papki dodać do szklanki wody ciepłej lub ziołowej herbatki. Pić 2 x dziennie rano na czczo i na wieczór. Przy silnych nowotworach nawet do 6 łyżeczek dziennie co 2 godz. Pić przez parę tygodni.
Nalewkę można wykonać z połowy składników.
Janusz
Opublikowano 22:11h, 24 sierpniaDzień dobry spirytus nie przykrywa produktów czy nie jest go za mało
Pozdtawiam
Katarzyna Skaza
Opublikowano 11:58h, 06 październikaProszę zalać taką ilością aby przykryło składniki. Ja robiłam z mniejszej porcji, faktycznie.
Aneta
Opublikowano 15:33h, 18 czerwcaDzień dobry,
Potrzebuje zrobić taką nalewkę jednak nigdzie nie dostanę świeżej dzikiej róży. Czy można ją zrobić z mielonej, suszonej? Nie straci na wartości?
Aneta
Opublikowano 15:33h, 18 czerwcaDzień dobry,
Potrzebuje zrobić taką nalewkę jednak nigdzie nie dostanę świeżej dzikiej róży. Czy można ją zrobić z mielonej, suszonej? Nie straci na wartości?
Katarzyna Skaza
Opublikowano 16:19h, 20 czerwcaWita. Można zrobić z suszonej.
Ania
Opublikowano 15:31h, 27 czerwcaPropolis 50g w postaci kropli czy może być sam surowiec ? Widziałam wersję tego przepisu w którym najpierw wszystko blendujemy a potem zalewamy spirytusem i całość mieszamy co kilka dnia a nalewka będzie gotowa dopiero za 120dni. Nie wiem czy ma to jakieś znacznie ?
Katarzyna Skaza
Opublikowano 17:08h, 27 czerwcaPropolis w postaci surowca. Łatwiej będzie zblendować jak już postoi zalane, zrobi się taki dzemik, papka i łyżeczkę tego do wody