Prawda, odpowiedzialność, zdrowie

Prawda, odpowiedzialność, zdrowie

Jakiś czas temu były kandydat na prezydenta USA próbował zbawiać świat filmem „Niewygodna prawda”, piszemy o tym nieco sarkastycznie, ponieważ okazało się później, że najgłośniej nawołujący do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych człowiek na świecie ma między innymi farmę, która zużywa prądu – pochodzącego z elektrowni jak najbardziej konwencjonalnej – tyle, co małe miasteczko. Jednak w przypadku tego, co chcielibyśmy Wam dziś polecić, taki tytuł byłby zdecydowanie bardziej na miejscu, ponieważ cały film, który możecie obejrzeć poniżej, jest jedną wielką niewygodną prawdą, prawdą, którą się skwapliwie przemilcza – a ceną tego przemilczenia jest cierpienie i śmierć milionów ludzi.

Przesadzamy? Ani trochę, obejrzyjcie, zrozumiecie, dlaczego ten film jest jak cios w głowę, brutalny, ale otwierający oczy tym, dla których materia w nim poruszona jest czymś mało znanym, potwierdzający zaś słuszność obranej drogi tym, którzy od jakiegoś czasu na własną rękę zajęli się poszukiwaniem prawdy. Może brzmi to pompatycznie, może uzurpujemy sobie jakieś prawo do nazywania prawdą tego, w co wierzymy, żywimy zaś wątpliwości w stosunku do tego, czym karmieni jesteśmy przez tzw. oficjalne media, ale po obejrzeniu tego filmu nikt, nawet największy sceptyk, nie pozostanie obojętny na kwestie w nim podnoszone, nie jest to, naszym zdaniem, możliwe.

Film jest o tym, dlaczego medycyna jest nieskuteczna, dlaczego kwestie żywienia jako leczenia i profilaktyki są tak skutecznie pomijane, dlaczego tych, którzy nie chcą truć siebie i innych lekami przedstawia się jako oszołomów. O tym, o czym się nie mówi, o tym, jak okłamuje się ludzi, o tym, jak bardzo wszyscy pozostajemy z własnej woli w pułapce dogmatów z dziedziny medycyny wpojonych nam przez społeczeństwo, o tym, że nasze zdrowie jest w naszych rękach, w niczyich innych, o tym, że najważniejsze jest zrozumienie i wzięcie odpowiedzialności za swoje własne życie. Film jest o tym, o czym piszemy na naszym blogu od początku, w każdym wpisie, o tym, że nasze zdrowie to zdecydowanie częściej wybór niż wynik zbiegu okoliczności.

Zapraszamy zatem do oglądania, do komentowania, do przedstawiania swojego zdania, zapraszamy wręcz do krytykowania, jeśli uważacie, że to stek bzdur, ale zapewniamy, że nie da się przejść obojętnie obok tego, co mają do przekazania autorzy filmu.

Część I

 

Część II

CzęśćIII

Część IV

Część V

Część VI

Część VII

Część VIII

1 Comment
  • Helena
    Opublikowano 06:48h, 16 maja Odpowiedz

    Zatkało mnie!!! Dlaczego tego filmu trzeba szukać, dlaczego krąży tylko po takich stronach (gratuluję blogu przy okazji!), dlaczego nie ma go w „publicznej” TV?! Bo reklamy leków są wszędzie i tak ważne dla budżetu?! Wszyscy powinni go obejrzeć!!!

Zostaw komentarz