Pokonać autyzm

Pokonać autyzm

Autyzm. Uznawana przez lekarzy za niewyleczalną choroba, której przyczyn upatruje się w wielu miejscach, lecz klasyczna medycyna nie potrafi wskazać tej jednej, właściwej i nadużywa słowa „prawdopodobnie”. Przyczyny genetyczne, urazy okołoporodowe, uszkodzenia centralnego układu nerwowego, dziecięce porażenie mózgowe…

Ale jest także inna przyczyna, którą wymienia się w dalszej kolejności, nieśmiało, po cichu, a jednak historie opowiedziane w zamieszczonym poniżej filmie mówią wyraźnie, że to właśnie szczepienia i toksyny w nich zawarte, do tego nadużywanie antybiotyków w okresie niemowlęcym. Przepisywane są na lekkie infekcje i na te przedłużające się, lekarze uspokajają rodziców tym, że dziecku robi się na chwilę lepiej, czyli są skuteczni. Tymczasem nie są, tylko maskują objawy, a kolejne ich wystąpienia próbują eliminować kolejnymi dawkami antybiotyków i nakręcają błędne koło osłabiania organizmu i narażania go na następne infekcje, które są znów „leczone” antybiotykami i znów osłabiają i narażają organizm, organizm szczególnie wrażliwy i delikatny, bo należący do małego dziecka. O tym wszystkim  mówią w tym filmie rodzice chorych na autyzm dzieci.

Znajdziecie tu historie o nieszczęściu i cierpieniu, o zdrowych dzieciakach, wesołych, radosnych, które niemal z dnia na dzień znalazły się w obcym, zamkniętym świecie autyzmu, przekonacie się, że każde dziecko jest narażone, jeśli znajdzie się pod opieką niewłaściwego lekarza. Ale również dowiecie się, że autyzm nie jest niewyleczalny, wręcz przeciwnie, można skutecznie z nim walczyć – ale konieczne do tego jest samozaparcie, zapał, wiara w sukces i przede wszystkim świadomość, że można, świadomość, skąd biorą się te wszystkie „niewyleczalne” choroby i świadomość tego, że organizm poradzi sobie ze wszystkim, tylko trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki.

Film krótki, ale intensywnie działa na wyobraźnię, potwierdzając jednocześnie wszystko to, co ja już wiem i co wie mnóstwo ludzi, jednak ta wiedza wymaga jeszcze szerszego propagowania, wymaga tego, by dzielić się nią i przekonywać, że nie warto się nigdy poddawać, ani że nie wolno ślepo wierzyć medycynie. Dla mnie osobiście ten materiał jest kolejnym dowodem słuszności obranej jakiś czas temu drogi, sama jako matka przekonałam się, ile można zrobić dla dziecka, kiedy się otworzy oczy na inny świat, niekoniecznie ten w białych kitlach, przepisujący kolejne recepty.

6 komentarzy
 • Milena
  Opublikowano 19:38h, 09 stycznia Odpowiedz

  Czytałam dzisiaj na temat grzybów w organizmie i autor artykułu twierdzi, że one również przyczyniają się do autyzmu.
  Wklejam link, bo może nie czytałaś a chyba cię zainteresuje:
  http://www.janus.net.pl/grzybice%20candida.htm

 • Naturalna Spiżarnia
  Opublikowano 19:43h, 09 stycznia Odpowiedz

  Czytałam tę książkę Janusa. Doskonale wiem do czego prowadzi przerost grzyba, mam nadzieję, ze zainteresuje to innych:)

 • Jot
  Opublikowano 18:49h, 15 stycznia Odpowiedz

  polecam obejrzeć, nie tylko tym mającym styczność z autyzmem

 • Naturalna Spiżarnia
  Opublikowano 10:13h, 23 stycznia Odpowiedz

  Ale, czy widzicie, że jak się człowiek zaczyna wczytywać, to wszędzie się przewija to samo, gluten, kazeina, cukier…?

 • Agnieszka
  Opublikowano 23:21h, 25 marca Odpowiedz

  Jestem bardzo zainteresowana tym filmem jednak nie moge go otworzyc.
  Czy moze Pani podac nazwe I autora tego filmu?

 • Katarzyna Skaza
  Opublikowano 15:26h, 14 maja Odpowiedz

  Niestety ten film już jest niedostępny, również na YT

Zostaw komentarz