14 sie VegaNatura – Pasożyty i objawy
Po dłuższej przerwie wracam z naszym blogiem, który, jak łatwo zauważyć, przeszedł spore zmiany. Nie tylko szata graficzna zmieniła się znacznie, funkcjonujemy także pod nowym adresem blog.vegantura.pl – a to wszystko z powodu przejścia na kolejny etap w propagowaniu i ochronie zdrowia i zdrowego stylu życia.
Rozpoczynam działalność na rynku diagnostyki i leczenia – co kończy moją przygodę z Naturalną Spiżarnią; trochę szkoda, ale, niestety, nie jestem w stanie godzić obu tych spraw. Dlatego Naturalna Spiżarnia trafi w dobre ręce, a ja będę mogła poświęcić się temu, co fascynuje mnie już od dawna, pomaganiu osobom, które tej pomocy potrzebują, chcą – a tradycyjna medycyna nie oferuje im zbyt wiele lub sami nie bardzo ufają w potęgę przemysłu farmaceutycznego.
Zajmować się będę diagnozowaniem za pomocą metody Vega Test i oczyszczaniem organizmu również przy jej użyciu. Przekonałam się sama na swoim przykładzie, na przykładzie moich bliskich i znajomych o jej skuteczności zarówno w zakresie ustalania tego, co dzieje się nie tak w organizmie, jak i w zakresie efektywnego rozwiązywania problemów poprzez usuwanie ich przyczyn.
O samej metodzie poczytać można więcej na stronie www.veganatura.pl i w dziesiątkach innych miejsc w internecie, zapewne jest ona dobrze znana niektórym z moich czytelników, innych powinna zainteresować – bo jest naprawdę doskonałym narzędziem, dzięki któremu jeszcze łatwiej dbać o zdrowie. Każdego dnia słyszę od osób, którym pomogłam o tym, że są zdumione skutecznością nieszkodliwego, absolutnie bezbolesnego i nieinwazyjnego seansu z Vega Test, skutecznością i szybkością, z jaką zadziałał. Kilka, kilkanaście godzin temu bolało, bolało od dawna – a teraz nie boli? Jak to?
Właśnie tak. Właśnie tak prosto, bez pobierania krwi, bez prześwietleń, bez wizyt u specjalistów i w laboratoriach, bez ubocznych skutków leków, bez zabiegów operacyjnych. Właśnie tak prosto. Godzina, dwie, jedno spotkanie lub najwyżej kilka i problemy stają się wspomnieniem. Kiedy jeszcze do tego stosujemy odpowiednią dietę, świadomą i rozsądną, istnieje duża szansa, że problemy staną się wyłącznie czymś z przeszłości, o czym dawno zapomnieliśmy i do czego nie ma sensu wracać.
O tym, czym się zajmuję, o tym, co udaje się dzięki tej metodzie wyleczyć i zdiagnozować będę pisać w kolejnych wpisach. Dziś chciałam przedstawić tylko kilku nieproszonych gości, którzy lubią znaleźć sobie miejsce w naszych organizmach i nie chcą ich opuścić, a których można skutecznie namierzyć i pozbyć się za pomocą Vega Test.
Glista ludzka (Ascaris lumbricoides)
Glista to jeden z najbardziej rozpowszechnionych pasożytów, według szacunków zarażonych jest nim nawet dwa miliardy ludzi, w niektórych rejonach świata 90% populacji nosi w sobie glistę ludzką. Pasożyt ten powoduje chorobę o nazwie glistnica, która odpowiedzialna jest na świecie za kilkadziesiąt tysięcy zgonów rocznie w wyniku powiązanych z nią powikłań, szczególnie wśród dzieci, najbardziej narażonych na infekcję.
Zakażenie odbywa się poprzez połknięcie zapłodnionego jaja glisty, następnie larwa przedostaje się do krwiobiegu, do wątroby i serca oraz do pęcherzyków płucnych, w których przechodzi kolejny etap rozwoju. Po trzech tygodniach larwy przenoszą się do górnych dróg oddechowych, są wykasływane i ponownie połykane, powracają do jelita cienkiego, w których dorastają do postaci dojrzałej i osiągają nawet pół metra długości.
Dojrzała samica jest w stanie wyprodukować dwieście tysięcy jaj rocznie, stają się one zakaźne po spędzeniu dwóch tygodni w ziemi po wydaleniu z organizmu nosiciela. Jaja glisty mogą przetrwać w ziemi nawet powyżej dziesięciu lat, posiadają bowiem ochronną warstwę lipidową, która chroni je nawet przed chemicznymi środkami ochrony roślin.
Możliwe objawy
Zakażenie glistą często przebiega bezobjawowo, szczególnie w początkowej fazie. W przypadku długotrwałych infekcji lub obecności dużych ilości pasożytów w organizmie pojawiają się trudności w oddychaniu, krwawy śluz, kaszel, gorączka, uczucie dyskomfortu i bólu w jamie brzusznej, biegunki, także krwawe, dochodzi do powiększenia wątroby i śledziony oraz może nastąpić zapalenie płuc. Często nieustanny nocny lub poranny kaszel dzieci jest spowodowany właśnie obecnością glisty ludzkiej.
Motylica wątrobowa (Fasciola hepatica)
Przywra jest jednym z najczęściej atakujących organizm człowieka, a szczególnie wątrobę i przewody żółciowe pasożytów. Może osiągać nawet pięć centymetrów długości i centymetr szerokości, należy zatem do grupy większych pasożytów. Przywry są obojnakami, mogą się zatem swobodnie rozmnażać w organizmie nosiciela.
Najczęstszym źródłem zakażenia jest zanieczyszczona woda lub rośliny wodne, z których larwy po opuszczeniu ciał nosicieli pierwotnych (zwykle ślimaków wodnych) przedostają się do organizmu nosicieli ostatecznych (ssaki, w tym człowiek). Poprzez sieć naczyń krwionośnych przedostają się z przewodu pokarmowego do wątroby.
Możliwe objawy
Pierwszymi objawami infekcji są zaburzenia trawienia i wydzielania żółci, kiedy pasożyt wnika w głąb wątroby, jednocześnie uszkadzając jej strukturę, dochodzi do ostrego zapalenia urazowego wątroby. W miarę rozwoju pasożyta tkanka wątroby ulega bliznowaceniu, upośledzając tym samym czynność tego organu.
Dorosłe osobniki przenoszą się następnie do przewodów żółciowych, powodując zapalenie tychże lub ich ścianek z powodu odkładania się w nich jaj, odchodów i obumarłych tkanek przywry. Efektem tych zmian może stać się marskość wątroby na tle motyliczym oraz zanikanie miąższu wątroby, prowadzące nawet do śmierci nosiciela.
Przywra Chińska (Clonorchis sinensis)
Przywra bytująca w wątrobie. Do zakażenia człowieka dochodzi przez spożycie niedogotowanego mięsa ryb słodkowodnych, przez konsumpcję sushi, solonych, wędzonych, marynowanych ryb. Wraz z zakażoną żywnością cysty przedostają się do dwunastnicy a następnie przewodów żółciowych gdzie później przebywają. Dojrzewanie trwa ok. 1 miesiąca. Żywicielami mogą być również psy i koty. Przywry te żyją nawet do 30 lat.
Możliwe objawy
Bóle w obrębie woreczka żółciowego lub wątroby, bóle w okolicach prawego łuku żebrowego, w prawym nadbrzuszu i podbrzuszu, ból w obrębie pleców sugerujący ból prawej nerki, bezsenność, ból głowy, zmęczenie, reakcje alergiczne związane z toksynami wydzielanymi przez przywry.
Przywra chińska wywołuje klonorchozę, prowadzi do zaburzeń produkcji żółci, reakcji zapalne dróg żółciowych, zatorów w przewodach żółciowych. Ostatecznie może być przyczyną kamicy nerkowej i włóknienia wątroby oraz raka.
Przywra kocia (Opisthorchis felineus)
Przywra ta jest pasożytem spotykanym w organizmach ludzi, psów i kotów. Może mierzyć 1,5 centymetra i po znalezieniu nosiciela ostatecznego bytować w wątrobie, woreczku żółciowym i trzustce zakażonego organizmu. Nazwa pochodzi od faktu, że pierwsze przypadku zarażenia tą przywrą odkryto właśnie w wątrobach kotów.
Najczęstszą drogą zakażenia jest zjedzenie zarażonych ryb w postaci surowej lub nieodpowiednio przygotowanej (w niektórych regionach zakażone są, według szacunków, miliony ludzi). Przywry pierwotnie rozwijają się w ciałach wodnych ślimaków, by po ich opuszczeniu znaleźć się w rybach, by ostatecznie trafić do organizmu człowieka.
Możliwe objawy
Objawy, co charakterystyczne przy zakażeniach pasożytami, mogą być nietypowe i przypominać zwykłą infekcję wirusową lub bakteryjną. Około dwóch tygodni po wniknięciu przywry do organizmu człowieka następuje zakażenie przewodów żółciowych, pojawić się może gorączka, ogólne złe samopoczucie, wysypka oraz problemy trawienne.
Długotrwałe, nieleczone zakażenie może doprowadzić do anemii, powiększenia lub uszkodzenia wątroby, a nawet jej marskości lub zapalenia miąższu wątrobowego. Nieleczona infekcja może być także przyczyną uszkodzenia trzustki, zapalenia przewodów żółciowych, zapalenia pęcherzyka żółciowego, a nawet raka dróg żółciowych.
Włosień kręty (Trichinella spiralis)
Włosień należy do grupy nicieni i jest jednym z najgroźniejszych pasożytów występujących u ludzi. Ma długość 1,4 – 4 mm. Wywołuje bardzo ciężką chorobę włośnicę. Włośnicą zarażamy się jedząc niedogotowane bądź surowe mięso, w którym znajdują się larwy włośnia. W jelitach larwy opuszczają osłonki i zagnieżdżają się w ściance dojrzewając przez 4-5 dni a następnie przeobrażają się w dorosłe osobniki. Każda sami ca pozostawia 1500 larw uwalniając je bezpośrednio do naczyń limfatycznych. Larwy rozprowadzane są ze strumieniem limfy do wszystkich narządów i ostatecznie osiadają w mięśniach poprzecznie-prążkowanych, otorbiają się i pozostają tam w uśpieniu przez długie miesiące.
Możliwe objawy
Włośnie osłabiają ciało, może wystąpić wysoka gorączka z dreszczami, bóle mięśni, miejscowe wysypki w wyniku migracji larw włosieni w organizmie, skurcze mięśni, ogólne osłabienie organizmu, stany zapalne węzłów chłonnych, obrzęki twarzy, stany podobne do grypy.
Węgorek jelitowy (Strongyloides stercoralis)
Jest to drobny nitkowaty pasożyt, samica osiąga długość 2,2 mm i szerokość 0,03 – 0,07 mm. Robaki te pasożytują w dwunastnicy, w górnych odcinkach jelita cienkiego, czasem w jelicie grubym. Samica składa dziennie ok. 50 jajeczek z ukształtowanymi larwami. Do zarażenia dochodzi przez skórę oraz usta. Zanim staną się dojrzałymi płciowo pasożytami migrują po układzie krwionośnym skąd przedostają się do serca, następnie do płuc, tchawicy, gardła, gdzie zostaje połknięta i przez przełyk, żołądek przechodzą do jelita cienkiego. Poszczególnym etapom wędrówki larwy towarzyszą objawy chorobowe. Zarażenie powoduje chorobę zwaną węgorzycą.
Możliwe objawy
Wczesne zarażenie objawia się nieokreślonymi bólami w całym ciele, przy zagnieżdżeniu larw w płucach chorobami narządów oddychania – zapalenie płuc, tchawicy, oskrzeli. Jeśli larwy wybiorą jako miejsce bytowania jelita występują bóle brzucha, niestrawność, brak apetytu, drażliwość. Larwy mogą zagnieździć się również w pęcherzyku żółciowym, sercu, czy nawet mózgu.
Włosogłówka (trichuris trichiura)
Włosogłówka należy do grupy nicieni, bytuje w wyrostku robaczkowy, rzadziej w jelicie grubym. Swoją głową przytwierdza się do ścianki jelita ślepego, żywi się głównie krwią. Ma długość 3-5 cm, samica włosogłówki składa codziennie 3500 jejeczek dziennie i żyje ok. 5 lat. Włosogłówką można się zarazić przez wypicie brudnej wody, w której znajdują się jaja, bądź przez zjedzenie brudnych warzyw lub owoców.
Możliwe objawy
Przy zarażeniu występują nudności, wymioty i bóle głowy, dochodzi do nieżytu okrężnicy, zapalenia wyrostka robaczkowego, anemii. Często na uszkodzonych odcinkach jelita powstają cysty, polipy i guzy.
dirma
Opublikowano 09:25h, 08 wrześniaMyślę, że nie mam żadnego z wymienionych pasożytów, warto jednak coś wiedzieć na ten temat. Moim największym problemem jest chrapanie. Chyba wybiorę się do specjalisty.
Lucyna
Opublikowano 15:33h, 27 listopadaAż się włos na głowie jeży od tych informacji na temat pasożytów. Zupełnie nie byłam świadoma jakie zagrożenia niosą za sobą te organizmy. Dziękuję za uświadomienie mnie w tej kwestii.