Obalanie mitów – kilka słów o mleku

Obalanie mitów – kilka słów o mleku

Mleko, kolejna pozycja z listy „cudownych” produktów z naszego dzieciństwa i nie tylko, samo zdrowie, konieczne i niezbędne, bez niego mieliśmy nie rosnąć, a nasze kości i zęby miały przypominać sito. „Grzeczne” dzieci piły mleko, te, które nie piły, były „niegrzeczne” i często karane za niechęć do białego napoju od krowy.

Tymczasem dziś, coraz częściej, zaczyna się przyznawanie, że mleko, cóż, nie tylko nie jest nam specjalnie potrzebne poza okresem niemowlęctwa, ale do tego może szkodzić, wielkie akcje społeczne w stylu „pij mleko, będziesz wielki” skończyły się równie szybko, jak się zaczęły, ich twórcy jakoś nie proponują kontynuacji.

Poniżej zamieszczony wykład prof. Waltera Veitha może wyjaśniać, dlaczego tak się stało, dlaczego mleko nie jest już faworytem numer 1 w dziedzinie dbania o zdrowie dzieci. Wykład dość długi, ale nawet przez minutę nie jest nudny, warto poświęcić trochę czasu, szczególnie, że można spokojnie podzielić sobie na odcinki, żeby wiedzieć więcej o tym, dlaczego mleku mówimy stanowcze „nie!”.

http://www.youtube.com/watch?v=8hfDmC4UEBI&list=PLFEC0D58DE73D401B

(kolejne części wykładu otwierają się automatycznie po zakończeniu poprzedniej).

 

Brak komentarzy

Zostaw komentarz