Pokonać autyzm

Autyzm. Uznawana przez lekarzy za niewyleczalną choroba, której przyczyn upatruje się w wielu miejscach, lecz klasyczna medycyna nie potrafi wskazać tej jednej, właściwej i nadużywa słowa „prawdopodobnie”. Przyczyny genetyczne, urazy okołoporodowe, uszkodzenia centralnego układu nerwowego, dziecięce porażenie mózgowe…

Ale jest także inna przyczyna, którą wymienia się w dalszej kolejności, nieśmiało, po cichu, a jednak historie opowiedziane w zamieszczonym poniżej filmie mówią wyraźnie, że to właśnie szczepienia i toksyny w nich zawarte, do tego nadużywanie antybiotyków w okresie niemowlęcym. Przepisywane są na lekkie infekcje i na te przedłużające się, lekarze uspokajają rodziców tym, że dziecku robi się na chwilę lepiej, czyli są skuteczni. Tymczasem nie są, tylko maskują objawy, a kolejne ich wystąpienia próbują eliminować kolejnymi dawkami antybiotyków i nakręcają błędne koło osłabiania organizmu i narażania go na następne infekcje, które są znów „leczone” antybiotykami i znów osłabiają i narażają organizm, organizm szczególnie wrażliwy i delikatny, bo należący do małego dziecka. O tym wszystkim  mówią w tym filmie rodzice chorych na autyzm dzieci.

Znajdziecie tu historie o nieszczęściu i cierpieniu, o zdrowych dzieciakach, wesołych, radosnych, które niemal z dnia na dzień znalazły się w obcym, zamkniętym świecie autyzmu, przekonacie się, że każde dziecko jest narażone, jeśli znajdzie się pod opieką niewłaściwego lekarza. Ale również dowiecie się, że autyzm nie jest niewyleczalny, wręcz przeciwnie, można skutecznie z nim walczyć – ale konieczne do tego jest samozaparcie, zapał, wiara w sukces i przede wszystkim świadomość, że można, świadomość, skąd biorą się te wszystkie „niewyleczalne” choroby i świadomość tego, że organizm poradzi sobie ze wszystkim, tylko trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki.

Film krótki, ale intensywnie działa na wyobraźnię, potwierdzając jednocześnie wszystko to, co ja już wiem i co wie mnóstwo ludzi, jednak ta wiedza wymaga jeszcze szerszego propagowania, wymaga tego, by dzielić się nią i przekonywać, że nie warto się nigdy poddawać, ani że nie wolno ślepo wierzyć medycynie. Dla mnie osobiście ten materiał jest kolejnym dowodem słuszności obranej jakiś czas temu drogi, sama jako matka przekonałam się, ile można zrobić dla dziecka, kiedy się otworzy oczy na inny świat, niekoniecznie ten w białych kitlach, przepisujący kolejne recepty.

Polecam, naprawdę warto poświęcić te kilkadziesiąt minut na obejrzenie tego dokumentu.

http://youtu.be/CyahNBNpZYg

4 odpowiedzi do artykułu “Pokonać autyzm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *